Ísť či neísť ?

Autor: Tomáš Bilik | 28.4.2014 o 15:09 | (upravené 28.4.2014 o 15:25) Karma článku: 7,80 | Prečítané:  215x

Už čoskoro budeme mať možnosť sa rozhodnúť či ísť alebo neísť. Onedlho totižto budeme rozhodovať v Eurovoľbách. Prečo však sú Eurovoľby dôležité ? Samotnú dôležitosť majú už iba preto, že Slovensko a ostatné krajiny Európskej únie v tomto celku - Európskom parlamente zastupujú europoslanci, ktorí často riešia veľmi závažné témy týkajúce sa našej krajiny a jej ďalšieho fungovania. Je to zároveň aj jedinečná príležitosť, kedy si môžeme demokratickým spôsobom vybrať a zvoliť si do Európskeho parlamentu 13 zástupcov, ktorí budú v záujme ďalšieho rozvoja našu krajinu zastupovať.

No, na úvod prichádza na mieste si položiť a zodpovedať základnú otázku. Sme schopní vôbec ísť rozhodovať ? No však podstatnejšia otázka je v nás, či vôbec chceme o niečom rozhodovať. Tieto podstatné otázky si musíme každý jeden z nás zodpovedať a ujasniť si ich. Ak sme si na prvú otázku dokázali zodpovedať klade, tak sa nachvíľu pozastavme pri tej druhej, či sme schopní pristúpiť k samostatnému rozhodovaniu, podpore. Často pri našom rozhodovaní pozorujeme ovplyvňovanie prostredníctvom masívnych kampani médií, ktoré potláčajú naše slobodné rozhodovanie, manipulujú nás, snažia sa podvedome ovplyvniť našu mienku napríklad článkami vydávanými vďaka pomoci finančných skupín. Tieto skupiny si dokážu prostredníctvom takejto masívnej kampane získať našu pozornosť, významne ovplyvniť politické prostredie našej krajiny, dostávať do popredia ľudí z úplne neznámeho prostredia a tiež vytunelovať tomuto človeku jasnú cestu k úspechu. Uvedený príklad je však iba akýmsi malým zrnkom piesku častých podvodov. Dôležité je však zachovanie si svojho „ega“, nenechať sa zmanipulovať a rozhodnúť sa správne, pretože ľahká ovplyvniteľnosť z nás ľudí dokáže robiť aj nemožné. Dnes vieme, že v našej malej krajine sa dejú rôzne politické škandály, je tu vysoká korupcia, zastúpenie našich poslancov v EÚ je takpovediac nefunkčné. V tomto roku je postavených 333 kandidátov, čo je naozaj rekordný počet. Zamýšľali sme sa nad touto skutočnosťou, ako je to možné ? Princíp nám jasne hovorí, že niečo nie je v poriadku. Medzi týmito kandidátmi sú však z veľmi veľkej časti skryté finančné skupiny. Ako sa o nich dozvedieť ? V podstate je to veľmi jednoduché zistiť. Známe politické prostredie poznáme a masívne kampane neznámych politických strán sú niečím podozrivé.

 

Ak naozaj chceme niečo meniť začnime sa hlbšie zamýšľať nad týmito skutočnosťami, vezmime spoločne výzvu vzoprieť sa takémuto prostrediu a nemajme oči zatvorené. Iba zamýšľaním, pátraním po pravde sa môžeme dostať na palubu dobrej cesty, ktorá bude viesť k významným zmenám.

V závere Vás chcem týmto vyzvať aby sme k Eurovoľbám pristúpili naozaj zodpovedne, vybrali si tú prijateľnú cestu, vhodného kandidáta, ktorý bude Slovenskú republiku a jej záujmy v Európskom parlamente obhajovať. Iba tak sa môžeme niekam posunúť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?